• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Czy ciągle warto jeździć do Egiptu?

{Odkrywanie malowniczej Portugalii
Portugalia to na pewno jeden z najbardziej urokliwych europejskich krajów. Chociaż generalnie Portugalia jest o wiele mniej znana wśród podróżnych, aniżeli Hiszpania, a więc jedyny sąsiad Portugalii, to nikt nie powiedział, iż Portugalia jest w jakimś stopniu gorszym państwem. A zwłaszcza, że Portugalia jest relatywnie tania, na pewno tańsza, aniżeli Hiszpania. Dobrze, co w takim razie warto zwiedzić w Portugalii? Cóż, należy jasno przyznać, że Portugalia ma bardzo dużo do zaoferowania. Na dobry początek warto pod uwagę wziąć Lizbonę. Oczywiście Lizbona to stolica oraz największe miasto w Portugalii. To także najbogatsze miasto, a jego mieszkańcom daleko do rozpowszechnionego stereotypu typowego Portugalczyka.
Mowa w tym momencie o tym, że Lizbona jest nawet kilkukrotnie bogatsza, niż inne rejony kraju, który może nie jest zbyt biedny, ale jednak daleko mu do bogactwa – przykładowo za kilka lat nasz kraj będzie bogatszy od Portugalii. Lizbona to jedna z najładniejszych stolic, choćby dlatego, iż jest niesamowicie klimatyczna. Jeżeli już mowa o klimacie, nie można nie napisać o przepięknych plażach, które są idealne dla zwolenników plażowania i kąpieli w ciepłej wodzie. Chociażby miejscowość Lagos jest kapitalnym miejscem na odpoczynek. A na koniec warto wspomnieć o słynnym mieście Porto. Porto to wspaniałe miasto, które jest nie tylko piękne, lecz również w jakimś stopniu oryginalne.|Włochy – jeden z najładniejszych krajów na świecie
Wiele osób nawet twierdzi, że Włochy to najpiękniejszy kraj na całym świecie. Trudno ogólnie dziwić się powszechnemu uwielbieniu Włoch, przecież Włochy oferują nie tylko wspaniałe zabytki albo plaże, ale także dały nam artystów, smakowite jedzenie bądź luksusowe samochody. Warto jednak skupić się na zwiedzaniu Italii. Doskonałym rozwiązaniem jest to, aby do Włoch dostać się samolotem. Z Polski każdego dnia latają jakieś samoloty do Italii – głównie chodzi o Rzym oraz Mediolan. I to właśnie Rzym oraz Mediolan warto na dobry początek odwiedzić.
Choć akurat Mediolan często zbiera raczej negatywne opinie, a więc najbardziej wskazanym punktem startowym jest Rzym – jedno z najwspanialszych miast w Europie. Warto także zobaczyć Wenecję, która jest bardzo urokliwym miastem, idealnym dla niepoprawnych romantyków. Dobre są także miasta położone w regionie Toskania. Naturalnie chodzi o wspaniałą Florencję, która jest prawdziwym rajem dla miłośników kultury. Nie można nie zobaczyć Pizy, szczególnie Krzywej Wieży, lecz również warta uwagi jest Siena – niewielkie miasto, które jest jednakże jednym z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Ogólnie Włochy mają tak wiele do zaoferowania, iż zabraknie dnia, aby podać wszystkie piękne miejsca. To pokazuje potęgę Italii.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy z nas z tęsknotą czeka na ten cudowny okres którym jest urlop. Po długich miesiącach nurzącej pracy nareszcie nadchodzi ta chwila gdy możemy razem z przyjaciółmi wyruszyć na wspólny wypoczynek. Obecnie możliwości w tym zakresie mamy tak dużo, że niełatwo bywa podjąć decyzję. Dobrze jest zaznajomić się dokładnie z propozycjami różnych agencji turystycznych, które mają często do zaproponowania sporo fantastycznych miejsc w dobrej cenie.
Jeśli tylko mamy tego rodzaju możliwość i chcemy trochę zaoszczędzić, dobrze jest zdecydować się na odpoczynek w mniej popularnych miesiącach. Oprócz tego, że ceny w tym czasie bywają znacznie niższe, to ilość wczasowiczów w najbardziej popularnych miejscach jest także mniej frustrująca. Wybierając cel naszego wyjazdu weźmy pod uwagę także aby oprócz walorów wypoczynkowych, do których zalicza się plaża lub dobrej klasy hotel, pomyśleć dodatkowo o jakiś atrakcjach.
Idealnym miejscem, w którym można połączyć ze sobą wyśmienitą temperaturę i ciekawe zabytki do zwiedzania jest zapewne Grecja. Stolica tego kraju, a więc Ateny, jest wręcz przesiąknięta istotną historią, którą wszyscy powinni znać. Wybierając się na urlop do Grecji możemy mieć pewność, że nie dopadnie nas znużenie. Każdego dnia bowiem Ateny zachwycą nas wieloma przepięknymi budowlami i opowieściami.|Niezapomniana wycieczka do Australii
Australia to kraj, który według wielu osób może uchodzić za niemalże raj. Przecież to piękne państwo, w którym ciągle świeci słońce, wynagrodzenia są przyzwoite, a do tego cały kraj jest rewelacyjnie zorganizowany. Nie dziwi więc to, iż Australia jest takim miejscem, do którego pragnie pojechać wielu ludzi. Jeżeli należysz do owego grona, powinieneś głównie wiedzieć, że wyjazd do Australii to duży wydatek finansowy. To w końcu kraj zlokalizowany na końcu świata – z naszego punktu widzenia, a więc same bilety na samolot kosztują majątek. Jednak jeśli postaramy się, pewnie uda się nam zwiedzić ten wspaniały kraj. Należy najzwyczajniej ustalić sobie jakiś cel!
A trzeba otwarcie napisać, iż Australia może zaoferować dla podróżnych dużo atrakcji. Naturalnie Sydney, które we wszystkich rankingach jest zamieszczane na pierwszych miejscach, jeżeli pod uwagę się weźmie zadowolenie mieszkańców z życia. Sydney oferuje dużo zabytków, np. słynną Operę, ale także wiele innych miejsc. Interesującym miejscem jest także Melbourne – a więc miasto, w którym jest organizowany Australian Open. Co ciekawe, w Australii nie mieszka wielu ludzi – około 20 milionów. Można powiedzieć, że większość mieszkańców Australii mieszka w wielkich miastach na wschodzie – choć jest również spore miasto Perth, które jest zlokalizowane na zachodzie, zatem jego mieszkańcy są niejako trochę odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim co do wielkości krajem świecie, który ma do zaoferowania sporo naprawdę pięknych widoków oraz Wymarzona podróż dla nowożeńców, może Meksyk?
Ogólnie nie liczy się tak naprawdę miejsce, gdzie młoda para spędzi miodowy miesiąc, ale z pewnością ciekawsze są egzotyczne kraje, aniżeli polskie morze. Cóż, takie są realia, ciężko w tym momencie polemizować z nimi. No dobrze, ale gdzie zatem warto pojechać? Prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest Meksyk, czyli państwo zlokalizowane w Ameryce Środkowej. Ostatnio można bardzo dużo usłyszeć o Meksyku, jednakże raczej w bardzo negatywnym świetle. Oczywiście chodzi o te obszary, które przypominają teraz bardziej Afganistan, aniżeli sąsiada Stanów Zjednoczonych.
Meksyk ma poważny problem z mafią, jednakże to wyłącznie domena dużych miast i terenów przygranicznych. Zatem 99% Meksyku to bezpieczne tereny. Definitywnie nie powinno się generalizować, szczególnie, iż o ile stereotypy w wielu przypadkach są prawdziwe, to akurat w tym przypadku nawet ciężko pisać o stereotypach. Szczególnie, że turystyczne regiony to bardzo bezpieczne miejsca. Wydaje się więc, że każdy mężczyzna nie musi obawiać się o swoją żonę, ponieważ każdego roku w Meksyku odpoczywa naprawdę wielu turystów. Warto wspomnieć, że samo plażowanie, ogólnie przebywanie w kurorcie, to spore nadużycie. W końcu mówimy o państwie, gdzie podróżnicy są w stanie spędzić kilka lat.

1. Zajrzyj tutaj

2. Zajrzyj tutaj

3. Zobacz więcej

4. Czytaj dalej

5. Kliknij tutaj

Categories: Turystyka

Comments are closed.